OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Ogłoszenia PDF Drukuj Email

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Adwentu (Gaudete) – 14.12.2014 r.

Dzisiaj Niedziela Pastoralna. Gościmy diakona Dominika Pateraka z Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu. Kolekta na Seminarium Duchowne. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na potrzeby parafialnej Caritas. Serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary.

Także dzisiaj kiermasz adwentowy w naszej parafii od godz. 15.00. Zapraszamy do domu katechetycznego.

Nieszpory niedzielne o godz. 16.00.

We wtorek o godz. 19.00 katecheza dla dorosłych (katechumenat przedmałżeński).

W środę (17 grudnia) przypada 78. rocznica urodzin Papieża Franciszka.

W czwartek (18 grudnia) przypadają urodziny Biskupa Gliwickiego Jana Kopca.

Okazja do spowiedzi świętej przed świętami: Czwartek - piątek: 7.00 do 8.30 oraz 16.00 do 18.00. Sobota: 7.00 do 8.30 oraz 16.00 do 19.00.

Przez cały czas adwentu Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 8.00. W środy o godz. 18.30 Roraty dla dorosłych.

Dodatkowe odwiedziny chorych przed świętami w sobotę 20 grudnia. Prosimy o zgłaszanie chorych (wg listy stałej chodzimy w I sobotę miesiąca).

Za tydzień „kolekta specjalna” przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Serdeczne „Bóg zapłać” za składane ofiary.

W przyszłą niedzielę 21 grudnia odbędzie się zbiórka żywności trwałej dla rodzin wielodzietnych i osób potrzebujących z parafii. Serdeczne „Bóg zapłać” za składane dary.

Również w następną niedzielę, na Mszę św. o godz. 9.15, harcerze przyniosą do naszego kościoła Betlejemskie Światło Pokoju.

Przed kościołem można nabyć świece na stół wigilijny w ramach organizowanego przez „CARITAS” Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Opłatki wigilijne można nabywać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Opłatek z własnego kościoła potwierdza łączność z całą rodziną parafialną.

Zachęcamy do nabycia kalendarza parafialnego na 2015 rok.

Od najbliższego poniedziałku do środy odbędą się u OO. Franciszkanów o godz. 20.00 Akademickie Rekolekcje Adwentowe. Przewodniczyć tym rekolekcjom będzie ks. Wojciech Strzelecki, salezjanin, długoletni duszpasterz młodzieży w Zespole Szkół Salezjańskich w Zabrzu. Serdecznie zapraszamy.

Dzisiaj w Domu Muzyki i Tańca o godz. 18.00 Kolędowanie z Dwójką (transmitowane przez TVP 2).

 

 
Reklama