OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Ogłoszenia PDF Drukuj Email

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVIII Niedziela Zwykła - 02 sierpnia 2015 r.

Nieszpory niedzielne o godz. 16.00.

Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkuli” we wszystkich kościołach parafialnych (nazwa pochodzi od małego kościółka znajdującego się wewnątrz bazyliki NMP Anielskiej, niedaleko Asyżu). Warunki uzyskania odpustu: spowiedź i Komunia święta, nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze Nasz i Wierzę w Boga w intencji Ojca Świętego, wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.

Jutro, tj. w poniedziałek, o godz. 17.00 w domu katechetycznym miesięczne spotkanie członków Żywego Różańca.

W czwartek (06 sierpnia) Święto Przemienienia Pańskiego.

W tym tygodniu przypadają I czwartek i piątek miesiąca. Godzina Święta i okazja do spowiedzi św. w czwartek o godz. 17.00. W piątek Msza święta ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji czcicieli o godz. 18.00.

Okazja do spowiedzi św. zawsze przed Mszą św. oraz w sobotę od godziny 17.00.

W przyszłą niedzielę (09 sierpnia) w Lublińcu – uroczystość patronalna ku czci św. Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na potrzeby parafialnej Caritas. Serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary.

CARITAS organizuje akcję „Tornister pełen uśmiechu”. Dla dzieci ubogich rodzin przygotowuje plecaki z wyposażeniem. Prosimy o zakup zeszytów i przyborów szkolnych. W przyszłą niedzielę (9 sierpnia) kosze będą ustawione przy bocznych ołtarzach.

Uprzejmie informujemy, że w lipcu i sierpniu, kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 do 12.00 oraz w poniedziałek od 15.00 do 17.00.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.

XXIII Diecezjalna a już 369 Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 20 do 22 sierpnia br. Hasło pielgrzymki: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.

Zbiórka elektrośmieci ze względu na urlop ks. Rafała jest zawieszona. dalsza akcja zostanie wznowiona od września.

Wspólne zakończenie wakacji dla dzieci w dniach 24-26.08.2015 r. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej.

Kochanym parafianom i gościom życzymy na czas wakacyjnego odpoczynku dobrej pogody, bezpiecznych podróży oraz wielu okazji do pogłębiania relacji z Bogiem.

 

 

 
Reklama