OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Ogłoszenia PDF Drukuj Email

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkanocna - 19 kwietnia 2015 r.

Dzisiaj Niedziela Biblijna, która rozpoczyna VII Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

Nieszpory niedzielne o godz. 16.00.

Katecheza dla dzieci komunijnych:

▪ Wtorek – godz. 16.00, Środa – godz. 14.30 i 16.30.

We wtorek o godz. 19.00 katecheza uzupełniająca dla dorosłych.

W czwartek (23 kwietnia) przypada uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.

Msza św. szkolna w czwartek o godz. 16.30.

Po Mszy św. szkolnej powitanie obrazu w naszym kościele. Po nim nabożeństwo maryjne oraz czuwanie zakończone Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. 24 kwietnia będzie możliwość nawiedzenia obrazu w kościele aż do godz. 15.00 zakończone Koronką do Bożego Miłosierdzia. Do 28 kwietnia można obraz nawiedzać w domu naszych sióstr Prezentek przy ul. Zawiszy Czarnego 4 w godzinach od 14.00 do 18.00.

24 kwietnia Szkoła Podstawowa nr 5 im. Króla Jana III Sobieskiego w Zabrzu będzie przeżywać jubileusz 110-lecia istnienia. Z tej okazji o godz. 9.00 zostanie odprawiona w naszym kościele uroczysta Msza św. Jubileuszowa, do uczestnictwa w której zapraszamy wszystkich parafian, w sposób szczególny nauczycieli, uczniów oraz absolwentów szkoły.

W sobotę (25 kwietnia) święto św. Marka Ewangelisty. Procesja błagalna o urodzaje
i błogosławieństwo Boże w pracy na roli po Mszy św. o godz. 8.00.

25 kwietnia o godz. 10.00 zapraszamy do salek katechetycznych wszystkich chętnych na wykład poświęcony wartości i potrzebie hipoterapii.

25 kwietnia siostry Prezentki zapraszają młodzież żeńską na dzień skupienia. Szczegóły na plakacie.

Okazja do spowiedzi św. przed Mszą św. oraz w sobotę od godziny 16.00.

Kolekta dzisiejszej niedzieli na potrzeby naszej parafii (kolekta specjalna). W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego. Serdeczne „Bóg zapłać” za składane ofiary.

W przyszłą niedzielę (21 kwietnia) przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

Zapraszamy do domu katechetycznego (26 kwietnia br.) na wystawę obrazów Antoniego Hallek, wieloletniego parafianina i ministranta naszej wspólnoty. Malarstwo niekonwencjonalne o tematyce nawiązującej do spraw emocjonalnych i eschatologicznych.

Spotkanie organizacyjne pielgrzymów udających się w lipcu do Belgii i Paryża w przyszłą niedzielę o godz. 18.00.

 
Reklama