OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Ogłoszenia PDF Drukuj Email

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Adwentu – 04.12.2016 r.

W dzisiejszą niedzielę przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski zbiórka ofiar do puszek przed kościołem przeznaczona będzie na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

Przez cały czas adwentu Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 8.00.

W poniedziałek o godz. 16.00 miesięczne spotkanie członków Żywego Różańca.

We wtorek o godz. 19.00 w domu katechetycznym katecheza dla dorosłych.

Także we wtorek (6 grudnia) o godz. 18.30 zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

W każdą środę adwentu zapraszamy na godz. 18.30 do krypty naszego kościoła na roraty dla dorosłych pod hasłem: „Bóg Ojciec – o uśmiechu Taty”.

W czwartek, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o godz. 7.00; 8.00; 10.30 17.00; 18.00. W tym dniu nie ma mszy roratnej. O godz. 17.00 Msza św. w intencji Dzieci Maryi i ich rodzin. Kolekta tej uroczystości przeznaczona będzie na potrzeby Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach.

Okazja do spowiedzi św. przed Mszą św. oraz w sobotę od godziny 16.00.

Przed kościołem można nabyć świece na stół wigilijny w ramach organizowanego przez „CARITAS” Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Opłatki wigilijne można nabywać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Opłatek z własnego kościoła potwierdza łączność z całą rodziną parafialną.

Za tydzień przed kościołem będzie zbiórka ofiar do puszek na potrzeby parafialnej Caritas. Serdeczne „Bóg zapłać!” za składane ofiary.

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Lourdes i Fatimy w lipcu 2017 r. Plan i zapisy w kancelarii parafialnej.

W sobotę o godz. 10:00 zapraszamy do salek parafialnych wszystkich chętnych chłopców, którzy chcą zostać ministrantami.

Również w sobotę na godz. 11:00 zapraszamy do salek parafialnych wszystkie dziewczyny, które chcą zostać Mariankami (Dziećmi Maryi).

Za tydzień (11 grudnia) w naszej parafii odbędzie się kiermasz adwentowy. Zapraszamy do pomocy w przygotowaniach. Prosimy np. o upieczenie ciasta, przygotowanie dekoracji i ozdobienie pomieszczeń domu katechetycznego.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.

Zachęcamy do nabycia kalendarza parafialnego na 2017 rok.

W następną niedziele po każdej mszy świętej będzie można nabyć kalendarz, wypieki i ozdoby świąteczne wykonane przez 2 Zabrzańską Grupę Skautów Europy. Uzyskane środki materialne będą przeznaczone na działalność statutową tejże grupy.

 


 
 

 
Reklama