OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Ogłoszenia PDF Drukuj Email

Niedziela Wielkiego Postu, 1 marca 2014 r.

Gościmy dzisiaj w naszej parafii księdza Klaudiusza Szymroszczyka, proboszcza parafii Ducha Świętego w Zabrzu. Kolekta przeznaczona jest na budowę nowego kościoła w tamtejszej parafii, natomiast przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla dzieci w Afryce (zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski). W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego, a przed kościołem będzie zbiórka na Caritas. Serdeczne „Bóg zapłać” za składane ofiary.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Za udział w Nabożeństwie Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny. Ofiary złożone w czasie tego nabożeństwa przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu.

Katecheza dla dzieci komunijnych: Wtorek – godz. 16.00; środa – godz. 14.30 i 16.30.

We wtorek o godz. 19.00 w domu katechetycznym katecheza dla dorosłych.

Msza św. szkolna w czwartek o godz. 16.30. Po Mszy św. Droga Krzyżowa dla dzieci.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Godzina Święta w czwartek o godz. 17.00, po niej o godz. 18:00 Msza św. w intencji kapłanów oraz z prośbą o nowe powołania. W piątek Msza święta ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji czcicieli o godz. 18.00. Po niej tradycyjne czuwanie ku czci Serca Pana Jezusa w intencji Światowych Dni Młodzieży. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. ku czci Królowej Różańca Świętego.

Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 17.30. Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.

Odwiedziny chorych w sobotę (7 marca). Adresy prosimy składać w zakrystii lub kancelarii.

Okazja do spowiedzi św. zawsze przed Mszą św. oraz w sobotę od godziny 16.00.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Belgii i Paryża w dniach 06 – 13.07.2015 r. Koszt 1980 zł. Program i zapisy w kancelarii parafialnej.

W maju nasz parafianin przyjmie święcenia kapłańskie w Dreźnie. Zapraszamy do wspólnego wyjazdu na tę uroczystość 23.05.br. Zapisy w kancelarii parafialnej.

W czerwcu (13-14 czerwca) zapraszamy na pielgrzymkę parafialną Śladami Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Program i zapisy w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.

W kancelarii parafialnej możemy już nabywać świece CARITAS na stół wielkanocny. Od przyszłej niedzieli będą też rozprowadzane przed kościołem.

Fundacja Betlejem Dom Chleba za tydzień (8 marca do 13.00) będzie rozprowadzała ciasta a dochód będzie przeznaczony na dom dla dzieci i młodzieży w potrzebie. Szczegóły na plakacie.

 
Reklama