OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Ogłoszenia PDF Drukuj Email

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVII Niedziela Zwykła - 26 lipca 2015 r.

Nieszpory niedzielne o godz. 16.00, zaś po ich zakończeniu błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów na parkingu wokół kościoła.

W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. W sobotę o godz. 7.00 Msza św. ku czci Królowej Różańca Świętego.

Biskup Ordynariusz zezwala na uzyskanie jeden raz odpustu zupełnego tzw. „Porcjunkuli” albo dziś, albo 02 sierpnia, albo w przyszłą niedzielę, we wszystkich kościołach parafialnych (nazwa pochodzi od małego kościółka znajdującego się wewnątrz bazyliki NMP Anielskiej, niedaleko Asyżu). Warunki uzyskania odpustu: spowiedź i Komunia święta, nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze Nasz i Wierzę w Boga w intencji Ojca Świętego, wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.

Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w czwartek, 30 lipca o godz. 19.30 w domu katechetycznym.

W sobotę 01 sierpnia, miesięczne odwiedziny chorych naszej parafii. Adresy prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Okazja do spowiedzi św. zawsze przed Mszą św. oraz w sobotę od godziny 17.00.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest  na Diecezjalny Fundusz Oświatowy. Za tydzień w niedzielę (02 sierpnia) kolekta na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego. Przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na potrzeby parafialnej Caritas. „Bóg zapłać!” za składane ofiary.

W przyszłą niedzielę (02 sierpnia) na Górze św. Anny – Odpust franciszkański ku czci MB Anielskiej z Porcjunkuli.

W miesiącach wakacyjnych (lipiec i sierpień) nie będzie Mszy św. o godz. 9.15 w niedzielę, Mszy św. szkolnej w czwartek o godz. 16.30 oraz Mszy św. w języku niemieckim w sobotę o godz. 17.00. Wypada również Msza św. w tygodniu o godz. 8.00.

Uprzejmie informujemy, że w lipcu i sierpniu, kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 do 12.00 oraz w poniedziałek od 15.00 do 17.00.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.

XXIII Diecezjalna a już 369 Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 20 do 22 sierpnia br. Hasło pielgrzymki: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.”

Zbiórka elektro śmieci ze względu na urlop ks. Rafała jest zawieszona. dalsza akcja zostanie wznowiona od września.

Na półmetku wakacji życzymy wszystkim Bożej opieki, sprzyjającej pogody, bezpiecznych podróży i dobrego wypoczynku

 

 

 
Reklama