OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Ogłoszenia PDF Drukuj Email

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkiego Postu, 22 marca 2015 r.

Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, witamy O. Marka Mogę z Biechowa.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Ofiary złożone w czasie tego nabożeństwa przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu.

Rekolekcje dla dzieci w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00 i 10.30. Młodzież z gimnazjum o godz. 12.00.

O godz. 19.00 we wtorek, katecheza uzupełniająca dla dorosłych.

Msza św. szkolna w czwartek o godz. 16.30. Po Mszy św. Droga Krzyżowa dla dzieci.

Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w czwartek o godz. 19.30 w domu katechetycznym.

W piątek 27 marca po wieczornej Mszy św. odbędzie się tradycyjna „Droga Krzyżowa ulicami miasta”. Przejdziemy w procesji ulicą św. Józefa, przedłużenie ul. Reymonta, Michała Archanioła, Roosevelta, Bolesława Śmiałego i na plac przy ulicy Sobieskiego. Prosimy o zabranie ze sobą świec.

Odwiedziny chorych przed świętami w sobotę (28 marca). Adresy prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Okazja do spowiedzi św. przed Mszą św. oraz w sobotę od godziny 16.00.

Za tydzień (29 marca) Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm w czasie każdej Mszy św. W Niedzielę Palmową Diecezjalne Spotkanie Młodzieży w Gliwicach. Rozpoczęcie o godz. 14.00 w kościele Wszystkich Świętych. W katedrze Msza św. o godz. 14.30.

Kolekta dzisiejszej niedzieli na Diecezjalny Fundusz Oświatowy. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na organizację Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. (spotkania w Krakowie i na terenie diecezji gliwickiej). Serdeczne „Bóg zapłać” za składane ofiary.

W przyszłą niedzielę w kościele odbędzie się zbiórka żywności trwałej dla rodzin potrzebujących. Kosze będą ustawione przy bocznych ołtarzach. Serdeczne „Bóg zapłać” za składane dary.

Nasz parafianin dk. Kamil Paweł Czapla, dnia 23.05.2015 r. w katedrze Świętej Trójcy w Dreźnie przyjmie święcenia kapłańskie o czym informuje Kuria Diecezjalna Dresden-Meissen.

W Domu Rekolekcyjnym w Biskupicach od godz. 15.00 do 18.00 tradycyjne godziny skupienia dla lekarzy, połączone z Mszą św.

Przed kościołem możemy nabywać świece CARITAS na stół wielkanocny.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Polecamy wiernym film MATTEO.

Akademickie Rekolekcje Wielkopostne odbędą się u OO. Franciszkanów od najbliższego poniedziałku do środy (godz. 20.00). Rekolekcjom będzie przewodniczył ks. Waldemar Packner.

Filharmonia Zabrzańska zaprasza na Koncert Pasyjny w Wielką Środę (1 kwietnia) o godz. 19.00 w kościele św. Anny w Zabrzu.

 
Reklama